contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

SZ Fighters – Leather gloves – Evo Victory – Red

2.990,00 ден

Опис

Ви ја претставуваме најновата серија Camo од брендот SZ Fighters. Серијата има класичен облик на боксерска ракавици во комбинација со модерни и уникатни принтови.

Покрај сегашниот изглед, моделот нуди удобно вклопување и стабилна и издржлива велкро лепенка.

Изработени се од висококвалитетна вистинска кожа, фиксиран („заклучен“) палец за подобра заштита, совршено избалансирана пена во горниот дел од ракавицата и последно, но не и најмалку важно – многу добра и удобна фиксација на зглобот за максимална сигурност и заштита .

Она што можете да го очекувате од ракавиците на SZ Fighters е:

Сила и удобност за време на тренингот.
Модерен изглед кој оди со секоја облека.
Докажан квалитет.

Достапна големина: 10oz, 12oz, 14oz