contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Platinum 100% Pure CLA, 800 mg, 90 caps

950,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Platinum Pure CLA користи ултра-чиста конјугирана линолова киселина (CLA). Оваа масна киселина природно се наоѓа во месото и млечните производи, но телото не може да ја произведе.
CLA обезбедува антикатаболичка поддршка за да се спречи вашето тело да ја разгради чистата мускулна маса за да се користи како енергија.

Уште повеќе, Platinum Pure CLA е целосно без стимуланси и е одличен додаток. Совршен е и за луѓе кои следат диети без глутен!

‡ MuscleTech е број 1 во Америка за продажба на додатоци во исхрана

Препорачана употреба:
Земете 1 доза (1 мека гел капсула) со чаша вода три пати на ден пред јадење (појадок, ручек и вечера). Не надминувајте 3 порции во период од 24 часа.

Дополнителни информации

Број на капсули/таблети

90caps