contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

L-Carnitine 3000 Liquid

1.250,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Течниот додаток на Л-карнитин на Applied Nutrition содржи 50 мг екстракт од зелен чај и 3000 мг Л-карнитин во 15 мл доза.

Л-Карнитинот игра важна метаболичка улога во стимулирањето на губење на тежината бидејќи помага во транспортот на мастите до митохондриите каде што се согоруваат и се претвараат во енергија. Клиничките истражувања покажаа дека Л-Карнитинот ги поддржува атлетските перформанси и издржливоста.

  • 3000 мг Л-карнитин по порција
  • 50 mg екстракт од зелен чај по порција
  • Есенцијална амино киселина
  • Погоден за вегани
  • Сертифициран за Халал

Препорачана употреба:
Протресете пред употреба. Консумирајте по една доза (15 ml = 1 голема лажица) течност L-Carnitine дневно.

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана.
Да се ​​чува на ладно суво место.
Да се ​​чува подалеку од дофат на деца.

Дополнителни информации

Тежина

480 ml

Вкусови

fruit burst