contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

MuscleTech Vapor 1

1.850,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

MuscleTech Vapor 1

Ултимативна формула за пред вежбање
Најсовремената формула содржи научно истражување на клучните состојки за да обезбеди уникатно сетилно искуство и неверојатна енергија. Тоа е се што барате од pre-workout формула, од секоја доза може да очекувате максимална моќност за максимални резултати.

Најсовремената формула содржи научно проучени клучни состојки:

  • За уникатно сетилно искуство и зајакнување на енергијата
  • Да ве поттикне низ најтешките тренинзи
  • Нула премалку дозирани клучни состојки, шеќер или други полнила

Дизајниран да може да ве одржува во тек на тренингот Vapor1 содржи:

  • Научно истражен комплекс кој ви дава голема доза на цитрулин малат
  • Плус Аргинин АКГ

Прецизната мешавина на состојки вклучува:

  • Истражена инсприративна доза на безводен кофеин
  • Плус Б витамини за да го подржат метаболизмот на масти, јагленихидрати и протеини.

Додаток во исхрана со витамини, минерали, амино киселини,креатин, кофеин и растенија.

Упатство за употреба: Измешајте 1 дозерка(20г) со 415мл вода, пијте 30мин пред вежбање. Не пијте повеќе од 1 доза во 24часа. Пијте 8-10 чаши вода дневно за генерално подобро здравје.

Предупредување: Содржи висока количина на кофеин. Не е препорачливо за деца, бремени или доилки. Да не се прекорачува дневната доза.
Да се држи далеку од дофат на деца.

Кофеинот помага да останете будни и концентрирани. Кофеинот придонесува за зголемување на перформансите и издржливоста.
Витамините Б6, Б12 ,  Витамин Ц и ниацин придонесуваат за нормално производство на енергија и го намалуваат уморот.
Креатинот ги зголемува физичките перформанси при повторувачки вежби со висок интензитет.

Не го користете производот ако е заменето пакувањето.
Да се чува на ладно и суво место(16C-27C)

Дополнителни информации

Тежина

486g

Вкусови

blueberry lemonade