contact@brutal.com.mk | 076 36 38 38

Impact DIET whey protein

1.690,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Impact Diet Whey е протеин од сурутка во прав кој е специјално развиен за да обезбеди зголемување на протеините без непотребни јаглехидрати!

  • 39 g протеини по порција
  • Холин за поддршка на метаболизмот
  • Дополнителни состојки специјално избрани за зголемување на внесот на нутриционистички производи, вклучувајќи екстракт од зелен чај и CLA.

Тоа е вкусен,лесен, високо квалитетен протеин кој помага во раст и одржување на мускулната маса.
Исто така, содржи л-глутамин, ЦЛА, холин битартрат и зелен чај кои помагаат во намалување на тежината

Начин на употреба:
Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса, затоа, за да ги искористите придобивките од овој производ, препорачуваме да додадете 2 дозерки (60g) во вода или млеко.

При препорачаниот начин на употреба не се забележани несакани ефекти.
Лица алергични на некоја од составните компоненти не треба да го користат производот.
Додатоците во исхраната, храната за посебна нутритивна употреба не смеат да се користат како замена за избалансирана и разноврсна исхрана.

Дополнителни информации

Тежина

1000g

Вкусови

chocolate smooth, cookies & cream