contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Gold standard 2.27kg

4.590,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

100% Whey Gold Standard е протеинска мешавина која се состои од whey protein isolates  најквалитетниот и најчистиот облик на whey протеин кој постои. Покрај тоа содржи и Hydrowhey  – хидролизиран whey протеин кој е еден од најбрзо делувачките и најскапи облици на протеин и whey protein concentrate. Користејки ги whey protein isolate и hydrowhey соединети се 24гр брзоделувачки протеини кои инстантно обновуваат и ја градат мускулната маса со многу помала количина на масти, холестерол, лактоза и останати непотребни состојки во вкусните 100% Whey Gold Standard сервирања.

Без сомнение ова е стандардот по кој сите останати се споредуваат!

100% Whey Gold Standard е најпродаваниот и најнаградуваниот протеин во светот!

  •  24 гр протеин по доза
  • Содржи дигестивни ензими за поголема искористеност
  • Повеќе од 4g Глутамин по доза
  • Повеќе од 5g BCAA  по дозаНачин на употреба:
    Во шејкер ставете 250 – 300 мл вода или млеко со ниска масленост и растворете 1 дозерка Gold Standard 100% Whey. Препорачано е да се користи 2 – 3 пати дневно по една доза наутро, после тренинг или било кога сакате да го зголемите вашиот протеински внес.

Одлично делува заедно и со останати продукти како креатин, глутамин, BCAA или јаглехидрати (декстроза, малтодекстрин и vitargo) и формира моќна комбинација за обнова и изградба на мускулна маса.

Дополнителни информации

Тежина

2270g

Вкусови

chocolate hazelnut, cookies & cream, french vanilla cream, rich chocolate, strawberry