contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Belgian dark chocolate 100g

100,00 ден

Опис

Белгиска темна чоколада

  • Без додадени шеќери
  • Одличен вкус
  • Без палмино масло

Нутритивна вредност во 100 g
Енергија 1974kj/478kcal
Масти 36,1 g – од кои заситени 21,6 g
Јаглехидрати 45,9 g – од кои шеќери 0,1 g
Протеини 5,1 g
Сол 0.01 g.