contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Belgian milk chocolate 100g

100,00 ден

SKU: 100 Категорија:

Опис

Белгиска млечна чоколада

  • Без додадени шеќери
  • Одличен вкус
  • Без палмино масло

Нутритивна вредност во 100 g:
Енергија 2059kj/497kcal
Масти 36,6 g – од кои заситени 22 g
Јаглехидрати 50,4 g – од кои шеќери 7,8 g
Протеини 6.8 g
Сол 0.2 g