contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Amino Energy

1.590,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија:

Опис

Amino Energy

Моќен комплекс пред и за време на тренинг кој обезбедува BCAA, кофеин и електролити за подобрување на атлетските перформанси и закрепнување.

  • Поддржува закрепнување на мускулите
  • Ја зголемува енергијата и фокусот
  • Ги подобрува атлетските перформанси

Amino Energy содржи аминокиселини со разгранет ланец (BCAA) во слободна форма за брза апсорпција, плус таурин, L-глутамин, L-аргинин и електролити со кокосова вода и сок од лубеница за поддршка на енергијата, издржливоста и закрепнувањето.

Овој додаток содржи 5 g BCAA – леуцин, изолеуцин и валин – за да помогне во закрепнувањето од тренингот, да се бори против распаѓањето на мускулите и да ја подобри синтезата на протеините што го овозможува растот на мускулите!
Одликувајќи се со  доза на кофеин, Platinum Amino + Energy може да се земе пред или за време на тренингот за да даде моментален поттик на енергија, фокус и интензитет. Секоја доза, исто така, дава доза од 1 g таурин, што клинички е докажано дека ги подобрува атлетските перформанси кај спортистите за издржливост.

Начин на употреба:
Измешајте 1 дозерка со 240 ml вода и консумирајте пред и за време на  тренинг.

Да се чува на ладно суво место. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не користете како замена за разновидна и урамнотежена исхрана. Да се чува подалеку од дофат на мали деца.

 

Дополнителни информации

Тежина

288g, 317g

Вкусови

tropical mango, watermelon