contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Applied Nutrition Iso-XP Whey Protein Isolate – 1800gr

4.390,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија: Ознаки: , ,

Опис

Applied Nutrition Iso-XP Whey Protein Isolate Whey – Протеински Изолат

21,6g протеин | 5.3g BCAA | 4.6g глутамин | 92 Kcal | <1g јаглехидрати

ISO-XP protein isolate е високо-протеински додаток кој го содржи најчистиот и најквалитетен протеински изолат кој е достапен денес, со ниско ниво на масти, јаглехидрати и шеќер, истовремено обезбедувајќи високи нивоа на протеини на 25g по доза. ISO-XP нема додадена соја и наместо тоа користи лецитин од сончоглед како емулгатор.

ISO-XP  protein isolate е идеален за секој кој сака да го зголеми дневниот внес на протеин одржувајќи минимален внес на јаглехидрати, шеќери и масти. ISO-XP треба да се меша со вода или обезмастено млеко за лесно мешање и одличен вкус!

 

ISO-XP брзо се дигестира, па оптимално време за употреба е кога брзо ви треба протеин наутро, пред појадок и веднаш по тренингот. По тренингот, многу спортисти земаат двојна доза (50g), бидејќи тогаш телото е во состојба да обработи поголема количина на протеини..

  • Изолат од белковини
  • Највисок квалитет
  • Цели 5,3g BCAA по доза
  • 4.6g глутамин
  • Помалку од 1g јаглехидрати по доза
  • Помага при растот на мускулите
  • Ниска концентрација на шеќер и маснотии.
  • Формула без соја
  • Халал сертифициран производ

Измешајте 1 лажица за мерење (25г) со 200мл вода или млеко. Користете 1-3 дози дневно, во зависност од вашите потреби.

Дополнителни информации

Вкусови

chocolate, chocolate peanut, latte, strawberry, tropical mango, vanilla, banana, Chocolate coconut