contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Applied Nutrition Critical Plant Protein 450gr

1.290,00 ден

SKU: Не е достапно Категорија: Ознаки: ,

Опис

Applied Nutrition Critical Plant Protein – vegan protein e растителен вегански протеин и е совршена мешавина од растителни протеини, комбинирајќи соја протеин изолат, изолат од грашок протеин и протеин од кафеав ориз споени за да се создаде висококвалитетен протеин со есенцијални аминокиселини и преку 24g протеин за порција.

  • Преку 24g протеин по доза
  • Содржи протеини од соја, грашок и кафеав ориз
  • Погоден за вегани и вегетаријанци
  • Извор на протеини без млечни производи
  • Супериорен аминокиселински профил
  • Ниско ниво на масти и шеќер
  • Халал сертифициран производ

Vegan protein е добар избор за секој кој сака да го зголеми внесот на протеини. Во комбинација аминокиселини растителениот протеин исто така, може да придонесе за раст и одржување на мускулната маса.

Упатство за употреба: Измешајте 1 лажица (30гр) со 300 мл вода и добро протресете..

Дополнителни информации

Вкусови

chocolate, strawberry, vanilla