contact@brutal.com.mk | 075 42 98 98

Applied Nutrition Critical Mass Original – Gainer

3.290,00 ден

SKU: Не е достапно Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Critical Mass Original е внимателно развиен за да им обезбеди фантастичен извор на висококвалитетни јаглехидрати и протеини на оние со брз метаболизам.  Совршена мешавина која придонесува за растот или одржувањето на мускулната маса.

Critical Mass Original користи уникатна мешавина со 55g протеин од млеко по порција вклучувајќи високи нивоа на ЕАА (вклучувајќи ги BCAA) и L-глутамин. Овие аминокиселини играат важна улога во синтезата на протеини и можат да го стимулираат растот на мускулите.

  • Oригинална формула
  • Додадени EFA, CLA и MCT
  • Висока концентрација на калории, протеин и јаглехидрати
  • Л-Глутамин

За зголемување на тежината е потребен калориски суфицит, а секоја доза од 240 g ќе ви обезбеди преку 900 kcal за да ви помогне да ги постигнете вашите цели за одржување на продуктивноста и опоравувањето на мускулите.

Протеинот придонесува за раст и одржување на мускулната маса.

Измешајте 4 лажици (240 г) со 500-1000 мл млеко или вода и добро протресете со шејкер. Консумирајте 1-3 дози дневно во зависност од вашите потреби.

Дополнителни информации

Вкусови

chocolate, strawberry, banana, white bueno